جستجو

پیام ویژه

اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال

نظرسنجی

آموزشهای فنی و حرفه ای تا چه اندازه در ایجاد اشتغال پایدار در استان موثر بوده است
 

مدیریت کاربران

تقویم امروز

امروز : یکشنبه
25. آذر 1397
6. ربيع‌الثاني 1440
15. دسامبر 2018

اوقات شرعی


 
Home

::::. لطفا چند لحظه منتظر بمانید .::::
رئیس اداره موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان قم خبر داد: مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومی   
دوشنبه, 04 دی 1396 ساعت 09:05

ارائه 1884820 نفر ساعت آموزش مهارتی در آموزشگاه های آزاد استان از ابتدای سال 1396 تاکنون
رئیس اداره موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان قم از ارائه 1884820 نفر ساعت آموزش مهارتی به 8684 نفر در 9 ماهه سال جاری در آموزشگاههای آزاد قم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، سید ابوالفضل فدای حسین رئیس موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان قم با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال 1396 تاکنون با اهتمام و جدیت مدیران و مربیان بخش خصوصی 1884820 نفر ساعت آموزش های مهارتی در موسسات کارآموزی آزاد استان برگزار گردید.

وی افزود در مقایسه عملکرد 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 19 درصد افزایش داشته است و در حال حاضر 90 درصد از تعهدات آموزشی بخش غیر دولتی استان انجام پذیرفته است.
رئیس اداره موسسات کارآموزی آزاد و مشارکتهای مردمی استان بیان داشت: این آموزش ها در 206 آموزشگاه آزاد فعال دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بخش های صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی اجرا گردیده که تعداد 8684 نفر از مردم استان (5865 نفر زن و 2819 نفر مرد) در حرفه های مورد علاقه خود آموزشهای مهارتی را فرا گرفتند.
وی افزود: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای توسط بخش خصوصی و با کسب مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و بر اساس برنامه‌های درسی و استانداردهای مهارت آموزش مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و تأمین عوامل آموزشی واجد شرایط نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای اقدام می‌کنند.
فدای حسین اظهار داشت: آموزش های بخش خصوصی در 9 ماه گذشته سال جاری در 138 حرفه آموزشی از زیر مجموعه 23 رشته آموزشی برگزار شده است.
وی خاطر نشان ساخت: از اهداف مهم استان اعطای مجوز های آموزشی در رشته های جدید و متناسب با بازار کار موجود استان برای آموزش جوانان جویای مهارت و اشتغال است که در این راستا در سال جدید اقدام به صدور مجوز رشته های صنایع چوب (درودگری)، صنایع دستی (طلا و جواهرسازی)، صنایع دستی (سفال) و گردشگری نموده است.
فدای حسین در پایان اضافه کرد: مهارت آموزان در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد پس از اتمام دوره آموزشی، در دو مرحله آزمون کتبی و عملی شرکت کرده و پس از قبولی در این دو مرحله، گواهینامه مهارت کسب می‌کنند.

 
 
     

پیوندهای ملی